pl+48 535 250 484
·
kontakt@kancelariagrabowski.pl
·
Pn- Pt 08:00-17:00
Bezpłatna wycena

Ochrona praw rodzicielskich

Opisana historia jest jedynie inspirowana doświadczeniem Kancelarii - nie opisuje rzeczywistych wydarzeń
Prawo rodzinne Prawnik Kraków

Opis sprawy

Zgłosił się do nas klient, który na skutek arbitralnej decyzji byłej małżonki został pozbawiony możliwości kontaktu z małoletnim synem. Kontakty pomimo ich uregulowania przez sąd odbywały się nieregularnie a od pewnego momentu praktycznie w ogóle.
Sprawa rodzinna Ochrona praw rodzicielskich
Czas trwania9 miesięcy
Prawnikr. pr. Marcin Grabowski

Klient zgłosił się do Kancelarii z prośbą o pomoc w egzekucji praw do kontaktów z małoletnim synem. Matka dziecka bez podania uzasadnionych przyczyny zabraniała ojcu widywać się z dzieckiem. Decyzję motywowała różnymi okolicznościami, które były jedynie wymówką przed zorganizowaniem spotkania.

Prawnicy Kancelarii, bez zwłoki skontaktowali się z matką małoletniego i podjęli rozmowy w celu ustalenia zasad kontaktu z dzieckiem. Pomimo początkowych deklaracji, matka kontynuowała swoją postawę.

Ostatecznie sprawa trafiła do Sadu rodzinnego. Sąd wysłuchał argumentacji obojga rodziców. Kolejno sąd zlecił specjalistyczną opinię w zakresie kompetencji rodzicielskich oraz potrzeb małoletniego dziecka.

Opinia okazała się korzystna dla naszego klienta. Prawnicy przygotowali kompleksowe pismo z pełną i zdecydowaną argumentacją prawną mające na celu przekonać sąd aby bez zbędnej zwłoki ochronić prawa ojca. Powołano fakty dotyczące kompetencji rodzicielskich oraz orzecznictwo sądu w tym zakresie.

 

Zgodnie z art. 116 §  1. Kodeksu rodzinnego: 

„Niezależnie od władzy rodzicielskiej rodzice oraz ich dziecko mają prawo i obowiązek utrzymywania ze sobą kontaktów”

Wyzwanie

Wyzwaniem była szybka i skuteczna pomoc. Biorąc pod uwagę, że klient był pozbawiony kontaktu z synem ich relacje się osłabiały.

Przebieg procesu

1. Przygotowanie powództwa

Prawnicy dokonali analizy prawnej i szybko wybrali skuteczną drogę ochrony praw klienta.

2. Rozwój sytuacji

Dzięki bogatemu doświadczeniu, prawnicy kancelarii byli w stanie na bieżąco reagować na rozwój sytuacji w sprawie, dając tym samym gwarancję właściwej ochrony praw klienta w toku sporu.

3. Kontakt z drugą stroną

W trosce o jak najszybsze osiągniecie korzystnego dla naszego klienta rozwiązania sporu, prawnicy kancelarii podjęli próby wypracowania polubownego rozwiązania na drodze kontaktu z matką dziecka. Niestety próby te nie osiągnęły sukcesu, wobec czego należało skierować sprawę na drogę postępowania sądowego

4. Postępowanie sądowe

Celem postępowania było przekonanie Sądu, aby bez zbędnej zwłoki ochronić prawa ojca. Prawnicy Kancelarii powołali fakty dotyczące kompetencji rodzicielskich oraz orzecznictwo sądu w tym zakresie.  Sąd wysłuchał argumentacji obojga rodziców oraz zlecił specjalistyczną opinię w zakresie kompetencji rodzicielskich oraz potrzeb małoletniego dziecka.

Rezultat

Wynik sprawy był korzystny dla klienta Kancelarii. Sąd przyznał ojcu prawa do kontaktów z dzieckiem, o które wnioskował. Prawnicy Kancelarii przygotowali kompleksowe pismo z pełną i zdecydowaną argumentacją prawną, która przyczyniła się do pozytywnego wyniku sprawy. W rezultacie, ojciec odzyskał możliwość spotkań ze swoim synem, a rodzina zakończyła sprawę z satysfakcją i ulgą.

Chętni Ci pomożemy!

Chcesz uzyskać szybko pomoc i bezpłatną wycenę. Zadzwoń lub napis wiadomość. Odezwiemy się w ciągu 24 godzin.

Zadwoń:
+48 535 250 484

kontakt@kancelariagrabowski.pl Pn – Pt 08:00-17:00