pl+48 535 250 484
·
kontakt@kancelariagrabowski.pl
·
Pn- Pt 08:00-17:00
Bezpłatna wycena

Spór warty miliony

Opisana historia jest jedynie inspirowana doświadczeniem Kancelarii - nie opisuje rzeczywistych wydarzeń

O sprawie

Historia sporu pomiędzy wspólnikami spółki rozpoczyna się w momencie, gdy firma zaczyna odnosić sukcesy i generować duże zyski. Wspólnicy, którzy wcześniej byli ze sobą zgodni i wzajemnie ufali sobie, zaczynają mieć różne wizje co do dalszego rozwoju spółki i podziału zysków.
Prawo gospodarczespór sądowy
Czas trwania3 misiące
Prawnikr. pr. Marcin Grabowski

Jeden z wspólników spółki akcyjnej uważa, że zgromadzone środki one zostać przeznaczone na rozwijanie działalności i umacnianie pozycji na rynku, podczas gdy inny wspólnik chce je wykorzystać do zrealizowania swoich prywatnych celów. Spór między nimi nasila się, a ich relacje ulegają pogorszeniu.

Każdy ze wspólników korzystał z pomocy własnego prawnika. Zanim nastąpiła eskalacja konfliktu skontaktowaliśmy się z prawnikiem drugiej strony i poprosiliśmy o spotkanie przy stole negocjacyjnym. Spotkanie odbyło się w siedzibie Kancelarii.

Rozmowy negocjacyjne dotyczyły ustalenia zasad dalszej współpracy lub zasad wyjścia ze spółki przez jednego ze wspólników.

Negocjacje prawnicze mogą doprowadzić do rozwiązania sporu zanim przerodzi się on w konflikt wymagający długotrwałego procesu. Jako prawnicy rozumiemy że nasi klienci chcą zakończyć spór możliwie jak najszybciej i równocześnie osiągnąć zamierzone cele. W powyższym przypadku się to udało.

Wyzwanie

Wyzwaniem okazało się wynegocjowanie satysfakcjonujących warunków dalszego działania spółki. Potrzebne były aż 3 miesiące aby osiągnąć ten cel. Ostatecznie się udało.

Nasze działania

1. Dokładna analiza sytuacji

Długie rozmowy z naszym klientem pomogły nam zrozumieć istotę sporu. Po wysłuchaniu klienta mogliśmy też zrozumieć jego interesy i przejść do drugiego etapu.

2. Ustalenie strategii działań

Na tym etapie wraz z klientem ustaliliśmy aby podjąć negocjację z drugą stroną i jego prawnikiem. Ustaliliśmy także jaki cel jest możliwy do osiągnięcia oraz jaka jest alternatywa na wypadek braku porozumienia (BATNA)

3. Negocjacje

Po przygotowaniu strategii negocjacyjnych usiedliśmy do stołu i prowadziliśmy rozmowy w celu osiągnięcia porozumienia.

4. Zawarcie porozumienia

Sukces negocjacyjny zwięczony jest pisemnym porozumieniem. Tak było również w tym przypadku.

Wynik

Po kilku miesiącach strony osiągnęły ostatecznie porozumienie a jeden ze wspólników wystąpił ze spółki. Nasz klient przejął część akcji w spółce co pozwoliło mu zwiększyć kontrolę w spółce i zabezpieczyć interesy spółki przed podobnym konfliktem w przyszłości.

Chętni Ci pomożemy!

Chcesz uzyskać szybko pomoc i bezpłatną wycenę. Zadzwoń lub napis wiadomość. Odezwiemy się w ciągu 24 godzin.

Zadwoń:
+48 535 250 484

kontakt@kancelariagrabowski.pl Pn – Pt 08:00-17:00