pl+48 535 250 484
·
kontakt@kancelariagrabowski.pl
·
Pn- Pt 08:00-17:00
Bezpłatna wycena

Radca prawny a adwokat: Miechów

Wiele osób zastanawia się jaka jest różnica pomiędzy radcą prawnym a adwokatem. Mówiąc najogólniej zawody te są praktycznie identyczne. Zarówno radca prawny jak i adwokat to prawnicy, którzy doradzają swoim klientom oraz reprezentują ich w sądzie. Oba zawody wymagają ukończenia studiów prawniczych i zdania egzaminu państwowego oraz zapisania się na listę w samorządzie zawodowym. Poniżej w sposób zwięzły przedstawiono czym charakteryzują się zawody radcy prawnego i adwokata oraz jakie są różnice pomiędzy nimi.

Radca prawny Miechów

Na terenie Miechowa swoje usługi świadczą zarówno adwokaci jak i radcowie prawni. Radca prawny jest prawnikiem, który może prowadzić swoją kancelarię prawną ale także być zatrudniony na etacie czy to w urzędzie miasta czy w szpitalu czy przykładowo w spółdzielni. W zasadzie możliwość pracy na etacie jest główną różnicą pomiędzy radcą prawnym a adwokatem. Poza tym radca prawny posiada uprawnienia, aby doradzać klientom we wszelkich sprawach prawnych oraz podatkowych a także reprezentować swoich klientów w sądzie we wszelkich sprawach. Reprezentacja w sądzie dotyczy zarówno spraw rodzinnych takich jak sprawa o rozwód, alimenty, czy kontakty z dzieckiem. Reprezentacja może dotyczyć także obrony w sprawach karnych oraz reprezentacji w sprawach administracyjnych.

Adwokat Miechów

Adwokaci mający siedzibę na terenie Miechowa wykonują pracę w ramach kancelarii adwokackiej. Posiadają oni uprawnienia, aby doradzać swoim klientom oraz reprezentować ich we wszelkich sprawach, w tym sprawach karnych. Jedyną różnicą pomiędzy radcą prawnym jest to, że adwokat nie może pracować w ramach stosunku pracy w urzędzie czy innej instytucji. Zobligowany jest wykonywać czynności zawodowe w ramach prowadzonej kancelarii adwokackiej.

A więc radca prawny czy adwokat Miechów

Wybór powinien być raczej związany z doświadczeniem zawodowym, ilością przeprowadzonych spraw sądowych lub wiedzą na dany temat, niż tym czy prawnik jest w samorządzie zawodowym radców prawnych lub adwokatów. Ta ostatnia kwestia jest bez znaczenia z punktu widzenia jakości wykonywanej pracy czy uprawnień zawodowych.

Szukasz skutecznego prawnika?

Potrzebujesz szybkiej pomocy! Zadzwoń: + 48 535 250 484

Radca prawny a adwokat Miechów

kontakt@kancelariagrabowski.pl
·   Pn – Pt 08:00-17:00

Related Posts